Proponowana architektura inwestycji nawiązuje z jednej strony do przemysłowego charakteru tego terenu, do jego historii, okolicznych fabryk m.in. takich zakładów jak PZO czy Wedel, architektury funkcjonalnej i rytmicznej.

Konsekwentna i jednostajna krata na elewacji nadaje budynkom modernistyczny charakter, oraz łączy je ze zwartym szykiem kamienic przy ulicy Grochowskiej. Materiał elewacyjny również będzie nawiązywał do materiałów praskich jak szlachetny tynk, barwiony w masie, z drobnym, subtelnym detalem.

Teren inwestycji oraz hale nr 2, 4, 5 i 17, które wpisane są do rejestru zabytków, zostaną poddane renowacji zgodnie z zaleceniami konserwatorskimi.

Na łącznej powierzchni użytkowej tych obiektów ok. 1 220 m2 zostaną zrealizowane usługi podstawowe, zapewniające miejsca pracy, odpoczynku oraz możliwość spotkań. Zabytki zostaną wyeksponowane w strukturze przestrzennej otoczenia i planowanej zabudowy. Takie działania przyczynią się do aktywizacji przestrzennej i społecznej.

Część mieszkalna zostanie uzupełniona o funkcję usługową, zlokalizowaną w parterach i halach zabytkowych, w aktualnym projekcie o łącznej powierzchni do 2 tys. mkw.

W programie usług znajdzie się m.in. lokal gastronomiczny, lokalny handel, biura, rekreacja. Takie połączenie funkcji oraz proporcji między nimi przyczynią się do aktywizacji przestrzennej, maksymalizując użyteczność tego terenu i zapewniając jego funkcjonowanie przez cały dzień.

Na terenie Fabryki Perun powstanie ogólnodostępna, otwarta przestrzeń, z placem oraz powiązaniami pieszymi łączącymi ulicę Grochowską z ulicą Stanisława Augusta.